Sildenafil – lek, który na całym świecie zyskał popularność pod nazwą Viagra – został opatentowany już w 1993 roku. Pięć lat później koncern Pfizer wprowadził do sprzedaży niebieską tabletkę, która do dziś jest najpopularniejszym lekiem na problemy z erekcją.

Lekarstwo na pomoc

Tabletka okazała się bardzo skuteczna, a chociaż uważa się, że problemy z erekcją spotykają starszych mężczyzn, szybko zauważono, że również młodzi ludzie są zainteresowani Viagrą. Dzięki temu lekowi, zamiast unikać zbliżeń z partnerką lub ryzykować, że po raz kolejny nie uda się osiągnąć erekcji, wystarczy wziąć jedną tabletkę, a kilkadziesiąt minut później będzie można odbyć normalny stosunek.

Skuteczność Viagry

Skuteczność Viagry wynika z tego, że lek rozszerza naczynia krwionośne prącia, co zwiększa przepływ krwi. To natomiast ułatwia wzwód. Dodatkowo niebieska tabletka wydłuża erekcję i zdaniem wielu mężczyzn zwiększa doznania. Za jednym razem można więc wyeliminować ryzyko, że nie dojdzie do wzwodu i zapewnić sobie (a przy okazji również partnerce) większą dawkę przyjemności. Tym, co wyróżnia lek na tle wielu konkurencyjnych tabletek, jest to, że do działania Viagry niezbędne jest naturalne pobudzenie. Tym samym samo spożycie tabletki to nie wszystko, bo potrzebny jest również kontakt z partnerką. Pozytywne efekty spożycia Viagry utrzymują się nawet do 5-6 godzin, co pozwala mężczyźnie odbyć kilka stosunków. Dla uzyskania szybkiego efektu najlepiej jest stosować tabletkę na pusty żołądek. Trzeba też pamiętać o zaleceniach producenta, zgodnie z którymi kolejną tabletkę można przyjąć dopiero po tym, jak organizm całkowicie oczyści się z pierwszej.