Przedwczesny wytrysk to wstydliwa rzecz, z którą – błędnie – wielu mężczyzn nie chce iść do specjalisty. Dlaczego jednak warto to zrobić i jak poradzić sobie w czasie oczekiwania na konsultację?

 

  1. Jakie są przyczyny zbyt wczesnego wytrysku
  2. Jak można leczyć przedwczesny wytrysk
  3. Środki doraźne na czas oczekiwania na wizytę u lekarza

 

Jakie są przyczyny zbyt wczesnego wytrysku

Powodów, dla którego mężczyzna może zaliczyć falstart w sypialni jest wiele, zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym. Do pierwszej kategorii możemy zaliczyć na przykład nadwrażliwość na dotyk, długą wstrzemięźliwość czy infekcje układu moczowego. Z kolei psychicznymi blokerami mogą być takie sytuacje, jak traumatyczne wspomnienia z inicjacji seksualnej czy narcyzm. W zależności od tego, co jest przyczyną problemu, leczenie będzie wyglądało inaczej.

 

Jak można leczyć przedwczesny wytrysk

Aby poradzić sobie z problemem stosuje się wiele różnych sposobów, w zależności od tego co leży u podstaw pojawiania się przedwczesnego wytrysku. Popularnym środkiem farmakologicznym są na przykład krótkodziałające inhibitory fosfodiesterazy, a także wszelkiego rodzaju środki znieczulające, mające na celu obniżyć wrażliwość na dotyk. Jeżeli problem wynika z problemów w sferze psychologicznej, warto podjąć konsultacje ze specjalistą w tym zakresie lub z seksuologiem.

 

Środki doraźne na czas oczekiwania na wizytę u lekarza

Gdy chcemy poradzić sobie doraźnie w czasie, gdy dopiero czekamy na wizytę u lekarza możemy zastosować dostępne bez recepty środki opóźniające wytrysk. Popularną kategorią tego typu produktów są żele mające na celu obniżyć wrażliwość na dotyk w obrębie sfer intymnych, co pozwala na dłuższe zbliżenie. Nie należy jednak polegać wyłącznie na tego typu środkach, ponieważ w większości przypadków nie leczą one przyczyny problemu, a jedynie skutek.